WIELKI SUKCES ALEKSANDRA

2024-06-19
Kategoria:   sukcesy

WIELKI SUKCES ALEKSANDRA

Uczeń klasy 3B, Aleksander Kentzer-Rudzki, Mistrzem  Polski w Taekwondo Olimpijskim w kategorii Młodzik (10-11 lat) na Technicznych Mistrzostwach Polski w Taekwondo Olimpijskim Poomsae 2024!

Alek od 6 lat trenuje sztuki walki - taekwodno olimpijskie - w zawodowym klubie sportowym w Toruniu. Jest licencjonowanym zawodnikiem Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. Trzeba tu wyjaśnić, że Taekwodno Olimpijskie obejmuje dwie konkurencje: walkę sportową i poomsae (układy formalne). Alek aktywnie uczestniczy w obu tych konkurencjach podczas wielu turniejów i zawodów w taekwodno olimpijskim  rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Jest wielokrotnym zdobywcą złotych medali, pucharów oraz tytułów najlepszego technicznego zawodnika za walki i poomsae w kategorii wiekowej Dzieci. Do największych jego sukcesów należą tytuły mistrzowskie konsekwentnie rokrocznie zdobywane na Technicznych Mistrzostwach Polski w Taekwondo Olimpijskim Poomsae, tj. : tytuł Wicemistrza Polski w Taekwondo Olimpijskim Poomsae w kategorii Dziecko w 2022 roku, tytuł Mistrza Polski w Taekwondo Olimpijskim Poomsae w kategorii Dziecko w 2023 roku i obecnie - w roku 2024 - tytuł Mistrza Polski w Taekwondo Olimpijskim Poomsae w nowej kategorii wiekowej Młodzik (10-11 lat). W roku szkolnym 2023/2024 zdobył również
złote medale na Pucharach Polski Poomsae w Poznaniu i w Toruniu, tytuł Drugiego Dziecka Ligi Towarzyskich  Zawodów w Taekwondo Olimpijskim WESOŁEK, złoty medal na międzynarodowych zawodach Open Huzar Cup 2024 w Taekwondo Olimpijskim Poomsae oraz srebrny medal na międzynarodowym turnieju walk w Taekwondo Olimpijskim Baba Jaga CUP 2024 w kategorii wiekowej Młodzik - waga do 29 kg.
Cieszymy się, że nasi uczniowie, w dobie internetu i postępującej elektroniki, uprawiają sport. Gratulujemy Alkowi i życzymy mu kolejnych sukcesów sportowych!