FINALISTKA i LAUREAT - PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

2024-06-06
Kategoria:   sukcesy

FINALISTKA i LAUREAT - PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

29 maja w IV LO w Toruniu odbyła się uroczysta gala – podsumowanie konkursu i olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Konkurs organizowany jest przez Kuratorium Mazowieckie i przeprowadzany we wszystkich województwach.
W tegorocznej, XXIX edycji konkursu, startowało kilka tysięcy uczniów. W naszej szkole pierwszy etap pozytywnie pokonali: Laura Sidorkiewicz i Hania Żuchowska z kl. 4c, Dominik Grażewicz, Błążej Stasiak i Staś Wałasztyn z 6b, Julka Rafińska i Szymon Warejko z 7a oraz Alek Sidorkiewicz, Arek Wiśniewski i Marysia Zaremba z 8b. Do etapów wojewódzkich zakwalifikowało się ponad 1200 uczniów, w tym 60 z naszego województwa.
Do etapu ponadwojewódzkiego dostało się 358 uczniów, a nasze województwo reprezentowało 18 osób z najlepszymi wynikami. W szczęśliwej „18” znalazła się MARYSIA ZAREMBA z kl. 8b i STAŚ WAŁASZTYN z kl. 6b. Doskonale rozwiązali kolejne zadania konkursowe i STAŚ zdobył TYTUŁ LAUREATA KONKURSU, a MARYSIA otrzymała TYTUŁ FINALISTY konkursu. GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM! Alicja Brożek