Stanisław Wałasztyn laureat wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego z historii w roku szkolnym 2022/2023
Stanisław Wałasztyn finalista  Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”
Jakub Goljat finalista wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego w roku szkolnym 2022/2023
Dmytro Pavlovskyi finalista wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego z matematyki w roku szkolnym 2022/2023
Hubert Makowski  
Hubert Makowski finalista wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego z geografii w roku szkolnym 2021/2022
Hubert Makowski laureat ogólnopolskiego konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" w roku szkolnym 2021/2022.
Daria Oliwkiewicz laureat wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego z języka polskiego w roku szkolnym 2020/2021
Hubert Makowski finalista wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego z historii w roku szkolnym 2020/2021
Hubert Makowski I miejsce w etapie wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" w roku szkolnym 2020/2021.
Marta Bocianowska - Pełka finalista wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego w roku szkolnym 2020/2021
Agata Tykarska laureat wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego z języka rosyjskiego w roku szkolnym 2019/2020
Agata Tykarska laureat wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego z języka polskiego w roku szkolnym 2019/2020
Natalia Filipiak laureat wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego w roku szkolnym 2019/2020
Agata Tykarska finalista wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego z biologii w roku szkolnym 2019/2020
Szymon Żuchowski finalista wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego z biologii w roku szkolnym 2019/2020
Marta Bocianowska - Pełka finalista wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego w roku szkolnym 2019/2020
Daria Oliwkiewicz finalista wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego z języka polskiego w roku szkolnym 2019/2020

 



Konkurs recytatorski on-line "Dom ze słów"


 

Jak można uczcić 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja? Sposobów jest wiele. Jednym z nich może być wzięcie udziału w konkursie recytatorskim poświęconym patriotyzmowi, wolności i temu, co dla nas ważne, co wiąże nas z krajem, . W przeddzień majowych świąt ogłoszone zostały wyniki konkursu recytatorskiego dla młodzieży i dorosłych  zorganizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu. Wzięło w nim udział blisko osiemdziesiąt osób z całego województwa kujawsko – pomorskiego. Wśród nich była także Zosia Kłosińska, uczennica z klasy 8a. Jej interpretacja utworu zespołu Paktofonika „Priorytety”spodobała się jury- Zosia otrzymała w tym konkursie wyróżnienie.

Gratuluję i dziękuję, że pokazałaś, iż o patriotyzmie i wolności można mówić nie tylko słowami XIX – wiecznych poetów. Małgorzata Orlikowska



Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypada 21 lutego. Z tej okazji w piątek ,19 lutego, uczniowie z klas 4- 8 uczestniczyli w konkursie  - escape roomie, oczywiście w formie zdalnej. Czy w ten sposób można się dobrze bawić i przy okazji nauczyć czegoś? Mamy nadzieje, że tak . Emocji na pewno było sporo, bo uczniowie rywalizowali między sobą w grupach. Ważne było, aby  jak najszybciej rozwiązać zagadki językowe. Jak to w escapie roomie, liczyła się nie tylko wiedza, ale także refleks, spostrzegawczość i kreatywność. 

Oto wyniki konkursu na poszczególnych poziomach:

Wśród klas IV najlepsza okazała się drużyna „Krokodyle” z klasy 4a w składzie: Milena Kwarciak, Patrycja Dmitruk, Julia Rafińska, Tymon Szymański, Filip Niewski.

Spośród uczniów klas V najlepsi byli „językoŁamacze” z klasy 5a w składzie: Julia Sitko, Wiktor Zaszkowski, Radosław Skibiński, Przemysław Sobczyk, Paweł Słomiany.

W klasach VI nie miała sobie równych drużyna o wdzięcznej nazwie „Burak Team” z klasy 6c w składzie: Filip Buller, Jakub Domachowski, Kevin Dobrzeniecki.

W klasach VII najszybsi okazali się uczniowie z zespołu „Który Nie Chciał się Nazwać” z klasy 7a w składzie: Gaja Milinkiewicz, Amelia Raczkowska, Błażej Majewski, Jakub Mączyński, Mikołaj Midura, Jakub Praźniewski.

Wśród klas VIII bezkonkurencyjni byli „Alfabeci” z klasy 8a w składzie: Karina Liberda, Julia Ziomek, Dominika Wachowska, Cyprian Wojciechowski.

Bardzo dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, a zwycięzcom gratulujemy!


Gratulujemy!

Mimo sytuacji pandemicznej i wielu przeciwności losu w tym roku szkolnym również w naszej szkole przeprowadzone zostały konkursy przedmiotowe Kuratora Oświaty. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursach przedmiotowych z j. polskiego, j. angielskiego, j. niemieckiego, historii, biologii, geografii, matematyki i informatyki. Do etapu rejonowego, a następnie wojewódzkiego zakwalifikowała się trójka z nich. W marcu o tytuł laureata konkursu przedmiotowego z j. polskiego powalczy Daria Oliwkiewicz z klasy 8, z j. niemieckiego Marta Bocianowska – Pełka z klasy 8 , a z historii – Hubert Makowski z klasy 7.

Gratulujemy już osiągniętego sukcesu, a w marcu, podczas finałowych zmagań,  będziemy trzymać kciuki .

ODKODOWALIŚMY "ZAKODOWANY TORUŃ"

Dnia 20 lutego wraz z koleżankami i kolegami z klas szóstych, siódmych i ósmych pojechałyśmy do Szkoły Podstawowej nr 32 na konkurs, który miał formę escape roomu. „Zakodowany Toruń” (taką nazwę nosił escape room) zorganizowany został z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Toruń niepodległości. Na miejscu podzieleni na grupy o wdzięcznych nazwach Bombowe Kwiatki, Bojowe Buraczki, KaMiJuKa i Smerfy czekaliśmy aż otworzą się drzwi do pokoju pełnego zagadek. Tam mieliśmy do rozwiązania siedem zadań wymagających od nas wiedzy o Toruniu. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, iż wszystkie one były ukryte, musieliśmy najpierw je odnaleźć. Rozwiązania zagadek miały doprowadzić nas do znalezienia klucza otwierającego drzwi pokoju. Na znalezienie klucza mieliśmy 50 minut. Na samym poczatku musieliśmy się zmierzyć z alfabetem Morse'a. Najwięcej kłopotów sprawiło nam zadanie z kodem Cezara. Bardzo ciekawe, naszym zdaniem, było zadanie, w którym do rozszyfrowania zagadki należało użyć ozobotów. Bombowe kwiatki (czyli drużyna z klasy 6: Maja Zarzycka, Amelka Raczkowska, Zosia Jędrzejewicz i Ola Samerek) wyszły z escape roomu z trzecim miejscem, co przy piętnastu drużynach biorących udział w zabawie, jest doskonałym wynikiem. Pozostałe drużyny również poradziły sobie świetnie - wszystkim udało się odnaleźć klucz i wydostać z pokoju zagadek. Drużyna z klasy 8 udzieliła też wywiadu szkolnym reporterom SP32.
Potem był czas na słodki poczęstunek i  odpoczynek w pokoju z grami planszowymi  przygotowanymi przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 32. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że był to wspaniale spędzony czas. Zosia z klasy 6 i Karolina z klasy 8

fotogaleria


POKÓJ ZAGADEK NA 100 LECIE ODZYSKANIA PRZEZ TORUŃ NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku obchodzimy 100 lecie odzyskania przez Toruń niepodległości. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły poznawali historię Torunia w pokoju zagadek.
W piątek, 17 stycznia, gdy uczniowie przyszli do szkoły, czekała na nich niespodzianka. Na drzwiach każdej klasy umieszczona była informacja, że szkoła zakupiła „czasozmieniacze”, które pozwolą „przenieść się w przeszłość”. Sale lekcyjne zostały zamienione na pokoje zagadek. Po przekroczeniu progu sali uczniowie za pomocą owych „czasozmieniaczy” w wyobraźni przenieśli się na plac przed Dworcem Miasto do dnia 18 stycznia 1920 roku. Mieli uczestniczyć w powitaniu wojsk polskich, które przyjadą pociągami do Torunia. Niestety pociągi nie nadjechały, nie było też mieszkańców witających żołnierzy. Nie wiadomo, co się stało. Aby przywrócić prawdziwy bieg historii uczniowie musieli znaleźć klucz „wędrując” w przeszłości i rozwiązując zagadki związane z dziejami Torunia. By tego dokonać musieli wykazać się sprytem, rozwagą i wiedzą, ale też umiejętnością pracy w zespole. Uczniowie znaleźli klucz i bieg historii na szczęście został przywrócony. Najszybciej klucz do niepodległości Torunia odnaleźli uczniowie klasy 6b i to oni odebrali z rąk pani Dyrektor nagrodę: bilety do kina dla całej klasy. Jolanta Kola


Konkurs Interpretacji Utworów Adama Mickiewicza

Dnia 18 grudnia odbyła się kolejna edycja szkolnego Konkursu Interpretacji Utworów Adama Mickiewicza, zorganizowanego przez p. Małgorzatę Orlikowską. W zmaganiach wzięło udział 15 uczestników z klas IV-VII.
Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Jury, pod przewodnictwem Pani Dyrektor Beaty Cieszkowskiej, miało nie lada orzech do zgryzienia. Po długich obradach zdecydowano się przyznać nagrody następującym osobom:

I miejsce: Zofia Kłosińska (kl. VII a)
II miejsce: Antonietta Łaszkiewicz (kl. VI c)
II miejsce: Aleksandra Łaszkiewicz (kl. IV b)

Wyróżnienia otrzymali uczniowie:
Rafał Chenc (kl. IV b)
Lena Kaliska (kl. VI c)
Wiktoria Sztemperska (kl. IV b)

Uwagę publiczności przykuły występy wszystkich uczestników konkursu, którym dziękujemy za udział. Nagrody dla laureatów zostały wręczone na uroczystości z okazji Święta Patrona Szkoły. Organizatorzy


Adam Mickiewicz (konkurs czytelniczy)

Dnia 12 grudnia, w ramach corocznych grudniowych obchodów Święta Patrona Szkoły, odbyła się kolejna edycja szkolnego Turnieju Wiedzy na temat poety. Był to konkurs czytelniczy, zorganizowany przez bibliotekę i przeznaczony dla najmłodszych uczniów. W zmaganiach udział wzięli uczestnicy z klas II-III.
Podczas turnieju uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat bajek Adama Mickiewicza, jak również najważniejszych faktów z życia poety. Niektóre zadania wymagały od nich spostrzegawczości, inne dobrej pamięci, a jeszcze inne logicznego myślenia.
A oto laureaci:
Na poziomie klas drugich pierwsze miejsce zajęły (ex aequo):
Caitlin Sampson (kl. II c)
Zuzanna Zaremska (kl. II c)

Na poziomie klas trzecich pierwsze miejsce zajęły (ex aequo):
Amelia Kondratowicz (kl. III b)
Julia Rafińska (kl. III a)

Wyróżnienie za pracę plastyczną otrzymał Stanisław Wałasztyn (kl. II b).

Bardzo serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział we wspólnej zabawie. Nagrody dla laureatów zostaną wręczone na uroczystości z okazji Święta Patrona Szkoły. Hanna Kuligowska, bibliotekarz


8 listopada 2019 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Z wierszami Brzechwy i Tuwima jesień szybko mija”. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów, którym towarzyszyli bliscy, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy. Uczestnicy wykazali się zarówno znajomością utworów Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima, jak i wspaniałą ich prezentacją. Poziom recytacji był bardzo wysoki, dlatego jury miało „spory orzech do zgryzienia”
Decyzją jury w składzie: p. Małgorzata Orlikowska, p. Julita Peplińska, p. Joanna Mikołajczak
I miejsce ex aequo zdobyły: Julia Rafińska z klasy IIIa i Amelia Kondratowicz z klasy IIIb
II miejsce zajęła Jagoda Maksim z klasy IIIb
III miejsce ex aequo zdobyły: Klaudia Kędziora z klasy IIIb i Zuzanna Zaremska z klasy IIc
Wyróżnienia otrzymali: Justyna Klonowska z klasy Ia, Emilia Pietrowicz z klasy II b i Maksymilian Kmieć z klasy IIc
Gratulujemy! Małgorzata Remiszewska-Baciók

fotogaleria


Dnia 29 października odbyła się kolejna, XVII już edycja Konkursu Pięknego Głośnego Czytania. W zmaganiach wzięli udział uczniowie wszystkich klas starszych (od czwartych do ósmych) – łącznie 28 uczestników.
W tym roku formuła konkursu była nieco inna niż w latach ubiegłych. Tym razem zawodnicy mieli zaprezentować swoją własną, wybraną przez siebie książkę. Ujawniło to przy okazji zamiłowania czytelnicze naszych uczniów. Także inne talenty dały o sobie znać. Jury, pod przewodnictwem p. Małgorzaty Orlikowskiej, miało więc nie lada orzech do zgryzienia. W końcu, po długich i ciężkich obradach, udało się wyłonić zwycięzców.
Oto oni:
I miejsce: Maja Zarzycka (kl. VI a)
II miejsce: Hubert Makowski (kl. VI c)
III miejsce: Simon Bartman (kl. VI b)

W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się zespół z klasy VIII a, pokonując klasy VII a i VI b, które uplasowały się na drugim i trzecim miejscu.
Bardzo serdecznie gratulujemy laureatom konkursu, uczestnikom dziękujemy za udział, a wszystkich zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach. Organizatorzy


SUKCESY NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW


Miło nam poinformować, że dzieci z grupy przedszkolnej "Misie" otrzymały dyplom za udział w konkursie plastycznym "Chrońmy powietrze - przeciwdziałajmy niskiej emisji" organizowanym przez Stowarzyszenie "Tilia" oraz Szkołę Leśną na Barbarce w ramach projektu "Toruń - miasto z klimatem". Ponadto Wiktor Licznerski zdobył III miejsce, a Emilka Kmieć wyróżnienie w międzyprzedszkolnym konkursie matematyczno-plastycznym "Jesień w świecie figur geometrycznych" organizowanym przez Przedszkole "Katarzynka" w Toruniu. Gratulujemy! J. Skory, K. Wasilewska


Wyniki konkursu plastyczno-technicznego

„DARY JESIENI”
 

I MIEJSCE: Marta Kłos klasa Ia, Julian Szczupakowski klasa Ib
II MIEJSCE: Lena Zachos klasa Ic, Karolina Wileńska klasa Ib
III MIEJSCE: Julia Rafińska klasa IIIa, Adam Stawowski klasa Ic, Julia Iwicka klasa Ic
WYRÓŻNIENIA: Leon Kuncman klasa Ic, Amelia Kowalska klasa IIc, Nina Mossakowska


Zwierzęta wokół nas

Jury w trzyosobowym składzie (Beata Namysłowska, Ryszarda Rochowczyk, Jolanta Drzycimska-Kola) oceniało zgodność z tematem, technikę oraz estetykę wykonania prac. Prace wykonane były na najwyższym poziomie. Wszystkie prace zasługują na uznanie. Komisja konkursowa przyznała nagrody.
I miejsce ex aequo zdobyły: Julia Rafińska kl.3a, Wiktoria Parzonko kl. 3a, Oliwer Staszak kl.3b
Serdecznie gratuluję i dziękuję za udział w konkursie. Beata Namysłowska


Konkurs na „Najpiękniejszy różaniec” przerósł oczekiwania samych organizatorów. Kreatywność i pomysłowość uczniów nie zna granic. Do wykonania różańców posłużyły: koraliki, perełki, muszelki, kasztany, żołędzie, ziarenka kawy, jarzębina, różyczki, chrupki, pompony, korki, ziarenka ryżu, gąbka, liście, masa solna. Były też "smaczne" różańce z żelków. Prace wykonane były na najwyższym poziomie. Wszystkie różańce zasługują na uznanie – są po prostu piękne. Jednak komisja konkursowa musiała wybrać te najpiękniejsze z najpiękniejszych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy! Agata Bednarska, Maria Proch

Czarodziejskie Drzewo to ogólnopolski konkurs ekologiczny organizowany przez Klub Gaja. W tym roku Klub Gaja nagrodę Czarodziejskiego Drzewa przyznał naszej szkole. W werdykcie jury czytamy: "Szkoła Podstawowa nr 2 w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie) – za ciekawe działania wokół drzew, m.in. organizację międzynarodowego projektu eTwinning pt. Drzewa są ważne". To już czwarta Statuetka Czarodziejskiego Drzewa na naszym koncie. O naszych działach w poprzednich edycjach Święta Drzewa przeczytasz tutaj
Uczestnikami Konkursu Czarodziejskie Drzewo mogą być wszystkie podmioty ( m.in. placówki oświatowe, nadleśnictwa, samorządy, instytucje, firmy) biorące udział w Święcie Drzewa. Cieszymy się, że nasze eko-działania zostały zauważone.

Więcej o konkursie na stronie Klubu Gaja tutaj i tutaj i na faceooku tutaj

Dnia 15 XI 2019 roku odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Z wierszami Brzechwy i Tuwima jesień szybko mija".
W konkursie zaprezentowało się 16 uczestników, którzy swoją interpretacją wierszy oraz strojem i rekwizytami zdobyli serca widowni. Jury w składzie: p. dyrektor Dariusz Rogulski, p. Małgorzata Orlikowska i p. Julita Peplińska miało nie lada orzech do zgryzienia.Ostatecznie wyłoniono 5 zwycięzców i jedną interpretację, która zasłużyła na wyróżnienie.

I miejsce przyznano Julce Rafińskiej - uczennicy kl. III a z naszej szkoły za interpretację wiersza "Słoń Trąbalski. Przyznano dwa II miejsca dla: Hanny Wojciechowskiej z SP 3 za wiersz "Grzyby" oraz Amelii Kondratowicz z SP 2, która przedstawiła wiersz "Sowa". III miejsce również trafiło do dwóch uczestniczek z naszej szkoły: Jagody Maksim, która wystąpiła w wierszu "Włos" i Zuzanny Zaremskiej, która zaprezentowała utwór "Opowiedział dzięcioł sowie". Wyróżnienie trafiło do Marii Sobol z SP 8 za recytację wiersza "Dwa wiatry".