Zapraszamy do udziału w konkursach

ROK SZKOLNY 2021/2022

KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO I PLASTYKI

KONKURS PLASTYCZNO - JĘZYKOWY

WIELKANOCNE KONKURSY

KONKURS DLA PRZEDSZKOLAKÓW - PORTRET PANI WIOSNY

 KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK 

KONKURS “ŚWIĄTECZNA OZDOBA Z RECYKLINGU”

KONKURS DLA DZIECI Z ODZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH - "MIKOŁAJ"

Szkolny Konkurs Piosenki Świątecznej w języku angielskim i niemieckim

KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO NA KALENDARZ ADWENTOWY – „ADVENTSKALENDER” DLA UCZNIÓW KLAS 4-6 ORAZ 7-8

KONKURS - MÓJ EKSPERYMENT CHEMICZNY

                                                                                                                                                                                                          

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ,,TAJEMNICE RÓŻAŃCA W OBRAZIE’’ w roku szkolnym 2021/2022

REGULAMIN
1. CELE KONKURSU:
Celem konkursu jest rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej indywidualnej i wspólnotowej oraz rozwój talentu dzieci, pobudzenie wyobraźni i pomysłowości dzieci oraz wykorzystanie zdobytych wiadomości, umiejętności i dzielenie się nimi z innymi.
2. UCZESTNICY:
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas III - VIII SP.
3. TEMAT KONKURSU
Tematem konkursu jest przedstawienie jednej z części różańca na plakacie. Technika pracy i format dowolny.
4. TERMIN
Wykonane prace należy oddać do Pań Danieli Muzalewskiej lub Marii Proch do 18 października 2021 r. Każdy plakat powinien być odpowiednio podpisany z podaniem imienia i nazwiska oraz klasy.
5. OCENA PRAC
Z dostarczonych plakatów przez dzieci, specjalnie powołane jury konkursowe wyłoni zwycięzców, którym zostaną przyznane nagrody. Wszystkie wykonane prace zostaną wywieszone na holu szkolnym.
Organizatorzy

                                                                                                                                                                                                          

,,Nie ma w życiu problemu, którego by nie można było rozwiązać za pomocą różańca" Łucja dos Santos

SZKOLNY KONKURS NA” NAJCIEKAWSZY RÓŻANIEC” w roku szkolnym 2021/2022

Miesiąc październik jest szczególnym czasem, kiedy zwracamy się do Maryi odmawiając Różaniec. W związku, z tym organizujemy konkurs na „Najciekawszy Różaniec” wykonany dowolną techniką , z dowolnych materiałów przez uczniów naszej szkoły.
REGULAMIN
1. CELE KONKURSU:
Celem konkursu jest rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej indywidualnej i wspólnotowej oraz rozwój talentu dzieci, pobudzenie wyobraźni i pomysłowości dzieci oraz wykorzystanie zdobytych wiadomości, umiejętności i dzielenie się nimi z innymi.
2. UCZESTNICY:
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 0 – VI SP
3. TEMAT KONKURSU
Tematem konkursu jest różaniec wykonany dowolną techniką, przy wykorzystaniu najróżniejszych materiałów (np. muszelki, fasolki, kasztany, koraliki, makaron i wiele innych) i pomysłów na wykonanie różańca. Liczymy na pomysłowość i oryginalność.
4. TERMIN
Wykonane różance należy przekazać do Pań Marii Proch lub Danieli Muzalewskiej do 18 października 2021 r. Każdy różaniec powinien być odpowiednio podpisany z podaniem imienia i nazwiska oraz klasy.
5. OCENA PRAC
Z dostarczonych różańców przez dzieci, specjalnie powołane jury konkursowe wyłoni zwycięzców, którym zostaną przyznane nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na najbliższym apelu po odbytym konkursie. Wszystkie wykonane różańce zostaną wywieszone w holu szkolnym.

                                                                                                                                                                                                         

Konkurs "W Różańcu z Maryją rozważamy tajemnice zbawienia” – tajemnice różańca

Konkurs dla uczniów klas V – VIII

Forma testu
Cele konkursu:
- propagowanie modlitwy różańcowej wśród dzieci;
- usystematyzowanie i utrwalenie wiadomości na temat sposobu odmawiania różańca, treści poszczególnych części i tajemnic różańcowych;
- zachęcenie dzieci do praktykowania modlitwy różańcowej poprzez poznanie jej historii oraz lepsze zrozumienie jej znaczenia;
Konkurs odbędzie się 21.10.2021 (czwartek)
Test konkursowy będzie opracowany na podstawie materiału, dotyczącego znajomości części i tajemnic różańcowych oraz treści historycznych dotyczących kultu różańca.
Zapraszamy

 

                                                                                                                                                                                                          

 

 

ROK SZKOLNY 2020/2021

                                                                                                                                                                                                          

POZNAJ PŁAZY POLSKI

Szkoła Leśna na Barbarce oraz Stowarzyszenie „Tilia” zapraszają uczniów do udziału w konkursie plastyczno-fotograficznym pn. „Poznaj płazy Polski”. Konkurs skierowany jest do uczniów przedszkoli i szkół z terenu województwa kujawsko-pomorskiego w kategoriach wiekowych: przedszkola, uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej, uczniowie szkół ponadpodstawowych.W przypadku uczniów przedszkoli i klas I-III zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy plastycznej a starsi uczniowie mają do przygotowania zdjęcie płaza w środowisku naturalnym. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody w postaci są m.in. albumy przyrodnicze, fotograficzne, zestawy plastyczne, drobny sprzęt elektroniczny i fotograficzny np. dyski zewnętrzne, statywy, blendy. Na laureatów czeka 30 nagród o łącznej wartości 12 000zł.
Więcej informacji na stronie internetowej konkursu
https://ochronagatunkow.edu.pl/konkurs-fotograficzny/
W linku zamieszczamy: regulamin, kartę zgłoszenia oraz informacje RODO LINK

KONKURS PLASTYCZNO-JĘZYKOWY

„Happy Easter! Frohe Ostern!”

 

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

18 marca 2021 roku odbędzie się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.

W zależności od formy pracy szkoły -zdalnie lub papierowo. Opłata wynosi 10zł. Pieniądze proszę wpłacać do 3 lutego 2021 roku dostarczając je w kopercie do sekretariatu lub na dyżurkę. Koperta powinna być podpisana: imię , nazwisko, klasa z dopiskiem 'Kangur Matematyczny".

Zgody na udział konkursie znajdują się na dysku w folderze KANGUR MATEMATYCZNY.

Zachęcamy do udziału w konkursie.

Nauczyciele matematyki

 

 

Serdecznie zapraszam uczniów klas V-VIII do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „TORUŃ – MIASTO KONTRASTÓW CZY HARMONII?”

Regulamin konkursu w linku:

https://drive.google.com/file/d/1rIYg_PAIKutyg-nAOA3_PvBs2dgobW8P/view?fbclid=IwAR06iqQMVHnRAuAEXw36WOFMdAJqd---yJUexgyPok8AQ4mbPYowV8RXYHE

 

 

Święta Bożego Narodzenia są już za rogiem!

Wy też nie możecie się doczekać? 

Aby umilić Wam czas oczekiwania, Wydawnictwo Wilga postanowiło zorganizować dla Was konkurs!  Konkurs niezwykły, ponieważ nagrodą w nim jest nie 1 a 2 zestawy książkowe - czyli ktoś kto wygra dostanie zestaw dla siebie i taki sam dla kogoś bliskiego :)

Czy wiecie jak wygląda ptaszek z nazwy wydawnictwa? Przedstawiamy Wam go powyżej dla inspiracji i zapraszamy do udziału w naszym świątecznym konkursie!

Zadanie konkursowe:

  • Przygotujcie ozdobę choinkową z Wilgą :)
  • Grafikę do ewentualnego wykorzystania możecie pobrać tutaj (Wilga1Wilga2Wilga3), ale Wilgę możecie również narysować na ozdobie sami ;)
  • Gotową ozdobę sfotografujcie i zdjęcie wyślijcie na adres e-mail podany na dole strony.
  • Najpiękniejsze ozdoby nagrodzimy!

Do wygrania:

3x Podwójny zestawy książek od Wydawnictwa Wilga - dla Was i Waszych bliskich!

Konkurs trwa do dnia 20 grudnia 2020 roku! Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 21 grudnia 2020 roku.

 

Zawsze dbamy o bezpieczeństwo twoich danych. Mamy dla ciebie kilka informacji z którymi chcemy żebyś zapoznał się przed wzięciem udziału w tym konkursie.

Zgłoszenia konkursowe przyjmujemy tylko od rodziców i z ich adresów mailowych. Wysyłając nam pracę dziecka zgadzasz się na ewentualne wykorzystanie jej w opublikowanych wynikach konkursu na stronie CzasDzieci.pl oraz w mediach społecznościowych Wydawnictwa Wilga.

Zbieramy i prosimy cię tylko o dane w postaci adresu e mail, który nie będzie wykorzystany w żadnym innym celu niż kontaktu z tobą w przypadku twojej wygranej. Administratorem bazy adresów e mail zgłoszonych do tego konkursu jest Grupa CzasDzieci.pl Sp. z o. o.. Zostaną one usunięte po miesiącu od daty zakończenia konkursu. W każdym momencie masz prawo cofnąć swoje zgłoszenie i usunąć oraz zmodyfikować swoje dane, w tym celu skontaktuj się z nami pod adresem zapytania.konkursy@czasdzieci.pl

Życzymy Powodzenia!

Zgadzam się na przetwarzanie mojego adresu e-mail w zakresie opisanym powyżej i chcę wziąć udział w konkursie, wysyłając zgłoszenie na adres  konkursy19@czasdzieci.pl

 

 

 

UWAGA! Wznowienie realizacji konkursów przedmiotowych - od 9 listopada 2020 r.

Niniejszym informujemy, iż Ministerstwo Edukacji Narodowej, pomimo przedłużenia do 29 listopada br. zawieszenia zajęć stacjonarnych, dopuszcza możliwość przeprowadzenia olimpiad, turniejów i konkursów na terenie szkoły. Wobec powyższego Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty podjął decyzję o wznowieniu realizacji konkursów przedmiotowych na etapie szkolnym od 9 listopada 2020 r.

Natomiast etap rejonowy konkursów odbędzie się z tygodniowym przesunięciem w stosunku do pierwotnego terminu. Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, przychodzą na konkurs do macierzystej szkoły, zgodnie z ustalonym poniżej nowym terminarzem konkursów. Dyrektorzy szkół organizują konkursy w reżimie sanitarnym, zgodnym z obowiązującymi wytycznymi.

Jednocześnie przypominamy, że wszystkie konkursy rozpoczynają się o godzinie 10:00 i trwają 60 minut.

 

Konkurs „Portret Mojego Misia”

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Pluszowy miś od ponad stu lat jest jedną z ulubionych zabawek dzieci, ale nie tylko… Również wielu dorosłych szuka pocieszenia w swoim ulubionym pluszaku albo przynajmniej z sentymentem wspomina swojego starego misia.

Z okazji tego święta nasze Przedszkole zaprasza wszystkie chętne dzieci do udziału w konkursie plastycznym „Portret Mojego Misia”.

Organizator:

Wychowawczynie grup przedszkolnych Monika Mazurkiewicz i Katarzyna Ziółkowska

Założenia konkursu:

- promowanie Światowego Dnia Pluszowego Misia,

- promowanie talentów plastycznych dzieci.

- wyzwolenie wyobraźni dziecięcej poprzez ekspresję plastyczną,

- wzmacnianie wiary we własne możliwości

- inicjowanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych

- motywowanie do uczestnictwa w organizowanych konkursach

Tematyka konkursu:

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej portret swojego ulubionego Misia.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

- konkurs skierowany jest do dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych (od 3 do 6 lat),

- tematem konkursu jest portret misia,

- prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką,

- format pracy A4

- na odwrocie pracy należy umieścić dane: imię i nazwisko autora pracy oraz wiek,

- prace należy wykonać samodzielnie,

- prace należy dostarczać do dnia 20.11.2020r. do wychowawców grup przedszkolnych,

- prace oceniać będzie powołana komisja,

- kryteria oceny gotowych prac plastycznych: zgodność z tematyką konkursu, samodzielność wykonanych prac i pomysłowość,

- udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych nagrodzonych dzieci,

- dostarczenie prac jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz zgodą na ogłoszenie wyników konkursu na stronie internetowej,

- laureaci otrzymają dyplomy oraz nagrody,

- wyniki konkursu zostaną ogłoszone dnia 25.11.2020r., oraz opublikowane na stronie szkoły http://sp2torun.org/

 

UWAGA KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „BEETHOVEN PO NIEMIECKU”

 

 

Drodzy uczniowie klas 7 i 8!

Zapraszam Was do udziału w wojewódzkim konkursie wiedzowym o wielkim kompozytorze - Ludwigu van Beethovenie, organizowanym przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego we współpracy z Zespołem Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Toruniu.

Konkurs odbędzie się do końca roku 2020, który jest 250-leciem urodzin tego wielkiego kompozytora. Etap szkolny odbędzie się 28 października 2020, a etap wojewódzki - 19 grudnia 2020r. Do dnia 23.10 należy zgłosić chęć udziału w konkursie.

Na etapie szkolnym będzie test składający się z następujących części:

- wiedza o życiu Beethovena,

- wiedza o twórczości muzycznej - w tym również rozpoznawanie wybranych utworów muzycznych:

1. III Symfonia Es-dur op. 55 Eroica część I

2. V symfonia c-moll op. 67 część I

3. Bagatela a-moll Dla Elizy

4. Sonata fortepianowa nr 8 c-moll op. 13 Patetyczna część I

5. Sonata fortepianowa nr 14 cis-moll op. 27 nr 2 Sonata quasi una fantasia - Księżycowa - część I

- umiejętności i wiedza języka niemieckiego (na poziomie A1) określone zakresem podstawy programowej drugiego języka obcego

- wiedza krajoznawcza obszaru niemieckojęzycznego w kontekście życia Beethovena

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu oraz w załączniku nr 3.

Gorąco zachęcam do udziału w konkursie. Oczywiście możecie liczyć na moją pomoc w przygotowaniach.

Link do regulaminu i załączników: https://drive.google.com/.../1q27dbhmWodONWwVuUKIRVt40a19...

Joanna Prażniewska - nauczyciel języka niemieckiego

 

Zapraszamy do udziału w konkursach historycznych.

WOJEWÓDZKI PRZEDMIOTOWY KONKURS Z HISTORII – od pradziejów do 2004 roku, etap  szkolny 22.10.2020 od pradziejów do 1795 roku (zgłoszenia uczniów do 28.09.2020)

OGÓLNOPOLSKI – "LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO. Od Cedyni do Orszy 972 – 1514" – etap szkolny 4.11.2020 (zgłoszenia do 28.09.)

KONKURS FILMOWY dla kl. VII – VIII (organizator Samorząd Wojew. Kuj. - Pom.)– "Z kamerą wśród Piastów" – nakręcenie 3 - miutowego filmu "Trudne życie żony władcy" albo "Mnisi w czasach piastowskich". Termin nadsyłania gotowych filmów 10.11.2020

                                                                                              Anna Borcan, Alicja Brożek

 

Zachęcamy wszystkich uczniów do zgłaszania chęci udziału w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych - zgłoszenia przyjmują nauczyciele przedmiotowi