Ogłoszenia
Przerwa wakacyjna 2018

Uprzejmie informujemy, że termin tegorocznej przerwy wakacyjnej w oddziałach przedszkolnych całodziennych naszej szkoły przypada w dniach 30.07 - 24.08. W tym czasie dzieci mogą korzystać z opieki innych miejskich przedszkoli i szkół podstawowych prowadzących oddziały przedszkolne. Zapisy na tego rodzaju opiekę będą prowadzone w maju - czerwcu 2018r w wybranych przez Państwa placówkach naszego miasta.

1 lutego 2018 r. zgodnie z tegorocznym podziałem na semestry szkolne, uczniowie toruńskich szkół rozpoczynają drugi semestr nauki. Rodzice i opiekunowie mogą sporo zaoszczędzić kupując im bilety semestralne zamiast miesięcznych.
Zgodnie z regulaminem przewozu osób i bagażu w lokalnym, publicznym transporcie zbiorowym  w Toruniu oraz zarządzeniem prezydenta miasta Torunia z 27 grudnia 2017 roku, nowowprowadzone bilety semestralne obowiązują przez pięć miesięcy w określonym terminie, zgodnie z podziałem na semestry szkolne. Dla uczniów okres ten rozpoczyna się  1 lutego i trwa do 30 czerwca 2018 r.
Bilet semestralny, uprawniający do przejazdów na wszystkich liniach dziennych i nocnych kosztuje 190 zł. Warto wiedzieć, że wybierając go zamiast biletu miesięcznego, w skali całego roku szkolnego możemy zaoszczędzić 40 zł (ulgowy bilet miesięczny kosztuje 42 zł, mnożąc cenę przez pięć kolejnych miesięcy na jedno półrocze oszczędzamy 20 zł).
Kolejny semestr to nowy rok szkolny 2018/2019 i bilet semestralny obowiązujący od września 2018 r. do stycznia 2019.
Należy pamiętać, że chociaż bilet semestralny dla uczniów i studentów można  kupić  dowolnego dnia, zacznie on obowiązywać od konkretnego terminu. Przypominamy również, że dla studentów semestr rozpoczyna się  1 marca i trwa do 31 lipca.
Zachęcamy do zakupu biletów długookresowych komunikacji miejskiej w Toruniu przy pomocy aplikacji mobilnych: moBiLET i SkyCash. Wystarczy pobrać na telefon darmową aplikację, zarejestrować się, zasilić konto i kupić wybrany bilet o dowolnej porze dnia i bez kolejki.
O szczegółach dotyczących cen biletów oraz grup osób uprawnionych do korzystania z bezpłatnych przejazdów więcej na stronie: http://www.bip.torun.pl/dokumenty.php?Kod=1249619

Pomóż szkole do której chodzą Twoje dzieci, przekaż 1% podatku szkole.

Wypełniając PIT w rubryce 131 wpisz nr KRS 0000121592 Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole. W rubryce 133 wpisz nazwę Szkoła Podstawowa nr 2 w Toruniu, ul. Targowa 17, 87-100 Toruń. Do pobrania oświadczenie 1% dla szkoły tutaj.


Zapraszamy do obejrzenia filmu o toruńskich szkołach zawodowych


Nasi nauczyciele nominowani do nagrody w plebiscycie „Nowości”
NAUCZYCIEL NA MEDAL
Małgorzata Remiszewska-Baciók, SMS pod nr 72355 o treści NNP.38
Iwona Pietruska, SMS pod nr 72355 o treści NNP.46
Lidia Pitulska, SMS pod nr 72355 o treści NNP.31
Agnieszka Rogozińska, SMS pod nr 72355 o treści NGT.56
Ryszarda Rochowczyk, SMS pod nr 72355 o treści NGT.95
Beata Namysłowska, SMS pod nr 72355 o treści NGT.62
Zachęcamy do głosowania
i dziękujemy za wszystkie wysłane SMS-y.
  

Szanowni Rodzice!
W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w Internecie, m.in.  eskalacją wpływu gier komputerowych (np.„Błękitny wieloryb”) na zachowania i postawy dzieci i młodzieży,  prosimy Państwa o szczególne zainteresowanie i czujność podczas, gdy Wasze dziecko spędza czas przy komputerze. Korzystanie przez dzieci z nieodpowiednich stron internetowych i tym samym z nieodpowiednich gier niesie szereg zagrożeń dla zdrowia psychofizycznego naszych dzieci   i nastolatków.
Gry komputerowe mają wiele zalet i dobrze wykorzystane służą do wspomagania rozwoju dziecka, kształtowania wielu umiejętności. Ale są i takie, które zawierają dużą dawkę agresji, uczą wrogich zachowań wobec innych ludzi oraz jednego sposobu rozwiązywania problemów, przy pomocy brutalnej  siły.  W ostatnim czasie, w mediach pojawiła się zatrważająca informacja o nowej grze „Błękitny wieloryb”, która zagraża życiu dzieci i nastolatków. Z doniesień medialnych wynika, że początek gry miał miejsce w Rosji, gdzie ponad setka młodych internautów popełniła samobójstwo. Mając na uwadze powyższe informacje, jeszcze raz prosimy o wzmożoną kontrolę podczas korzystania z Internetu przez  dzieci.
Zainteresowanych  lub zaniepokojonych tym problemem Rodziców prosimy o kontakt z wychowawcą, pedagogiem szkolnym lub dyrekcją szkoły. Informacje na ten temat znajdują się również na stronie Ministerstwa: men.gov.pl/ministerstwo/informacje/cyberbezpieczenstwo-w-szkolach-list-minister-edukacji- narodowej.html

Z uwagi na bezpieczeństwo naszych uczniów, jak też w trosce o mienie szkoły, informujemy, że uczniowie będą wpuszczani do budynku od godz. 7.40, a przed kolejnymi godzinami lekcyjnymi, na 5 min. przed każdym dzwonkiem na przerwę, czyli o godz. : 8.40, 9.35, 10.30, 11.25 itd.

Na otwarcie drzwi dzieci mogą oczekiwać w przedsionku lub przed budynkiem szkoły. Rodziców gorąco prosimy o dopilnowanie, aby uczniowie przybywali do szkoły zgodnie z planem zajęć, w odpowiednim czasie. Dzieci zapisane do świetlicy powinny zgłaszać ten fakt w dyżurce szkoły. Będą wtedy wpuszczane w innych porach niż wyznaczone. DYREKCJA SZKOŁY